prof. dr hab. Barbara Stoczewska – Przewodnicząca Kapituły
Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest profesorem nauk społecznych. Z Uniwersytetem Andrzeja Frycza Modrzewskiego związana jest od 2001 roku. Była Dziekanem Wydziału Prawa i Administracji, Pełnomocniczką Rektora ds. studenckich a obecnie pełni funkcję Prorektora ds. studenckich.
Specjalizuje się w historii doktryn politycznych i prawnych, zajmuje się dziejami polskiej myśli politycznej, prawami człowieka, ochroną prawną mniejszości narodowych oraz problematyką ruchów i ideologii narodowych. Przez kilka lat była ekspertem Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Wchodziła także w skład zespołu badawczego przygotowującego kolejne tomy Słownika Historii Doktryn Politycznych. Oprócz pracy dydaktycznej ze studentami, pasjonuje się narciarstwem i żeglarstwem, które uprawia od lat z wielkim zamiłowaniem.
prof. UAFM dr Joanna Aksman
Doktor nauk humanistycznych, absolwentka kierunku pedagogika w Uniwersytecie Jagiellońskim, prodziekan, profesor UAFM na Wydziale Psychologii, Pedagogiki i Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Andrzeja Frycza Modrzewskiego, kierownik Zakładu Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, opiekun Koła Naukowego Pedagogów UAFM, Członek Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.
Główne zainteresowania naukowo-badawcze: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, edukacja plastyczna dzieci w młodszym wieku szkolnym, dzieci zdolne w młodszym wieku szkolnym, edukacja zdrowotna i rozwój umiejętności życiowych dzieci, diagnostyka pedagogiczna, edukacja medialna, manipulacja i jej pedagogiczno-społeczne aspekty.
Koordynator i współkoordynator licznych programów badawczych, ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. :programów kształcenia dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu w projekcie “ Z gospodarki do edukacji” 2008-2011 r., wyróżnionych przez MEN w raporcie dobrych praktyk edukacyjnych, współkoordynator ogólnopolskiego grantu dotyczącego predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów 2009-2011, koordynator międzynarodowego projektu badawczo-dydaktycznego: “Nauka-Sztuka-Edukacja” – koordynator badań nad teoretycznym modelem pracy z dzieckiem zdolnym plastycznie w czterech państwach: Słowenia, Słowacja, Ukraina i Polska, prowadząca badania eksperymentalne-podłużne (2015-2024) nad efektywnością modelu NSE, wpływu innowacyjnego rozwiązania dydaktycznego na umiejętności życiowe i dobrostan dzieci w młodszym wieku szkolnym w licznych szkołach podstawowych Polski południowej.
Twórca licznych programów i planów kształcenia dla pedagogów i nauczycieli. Redaktorka i autorka licznych publikacji pedagogicznych. Konsultant filmów dydaktycznych dla nauczycieli i studentów kierunku pedagogika oraz filmów i bajek dla dzieci.
Propagatorka teatru pedagogicznego w UAFM trwającego przy współpracy z reż.
Arturem Dobrzańskim od 2017 roku przy Uczelni do czasów obecnych.
dr Adam Strzelec
Jest absolwentem kierunku Prawo, który ukończył z wyróżnieniem na Wydziale Prawa i Administracji ówczesnej Krakowskiej Szkoły Wyższej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (obecnie Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie). W trakcie studiów był współzałożycielem Koła Naukowego WPiA oraz pierwszym przewodniczącym, a następnie opiekunem naukowym działającej w ramach Koła Sekcji Prawa Karnego. W 2016 r. uzyskał w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego stopień naukowy doktora w dyscyplinie nauki prawne (praca obroniona z wyróżnieniem). Jest adiunktem w Katedrze Prawa Karnego i Postępowania Karnego UAFM. Jego zainteresowania naukowe to prawo karne materialne (tu przede wszystkim środki reakcji na czyn zabroniony) oraz prawo karne wykonawcze. Poza działalnością dydaktyczno-naukową, w latach 2009-2024 pełnił funkcję Rzecznika Dyscyplinarnego do spraw Studentów i Doktorantów Krakowskiej Akademii. Od 2014 r. jest opiekunem Sekcji Prawa Karnego Studenckiej Poradni Prawnej Krakowskiej Akademii. Dwukrotnie (w 2022 i 2023 r) nagrodzony przez studentów Studenckiej Poradni Prawnej tytułem „Tytana pracy”. Wielokrotnie otrzymywał nagrodę Rektora za szczególne osiągnięcia w zakresie dydaktyki. W 2024 r. otrzymał nagrodę Pro Arte Educationis za wybitne osiągnięcia dydaktyczne. Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej w 2023 r. Od 2017 r. jest Redaktorem tematycznym ds. nauk prawnych czasopisma Studia Prawnicze. Rozprawy i materiały. Od 2024 r. pełni funkcję prodziekana Wydziału Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych UAFM.
Aneta Rapkiewicz
Magister pedagogiki społecznej, związana zawodowo z UAFM od 2001 roku, początkowo jako pracownik dziekanatu następnie kierowniczka dziekanatu Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej oraz zastępca kierownika Działu Spraw Studenckich. Aktualnie kierowniczka Rektoratu i asystentka Rektora.
Ma doświadczenie w zarządzaniu projektem unijnym uzyskane podczas pełnienia funkcji zastępcy koordynatora projektu: „Nauczyciel 5.0 nowoczesny program kształcenia nauczycieli na jednolitych studiach magisterskich w dziedzinie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej”. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi w 2020 roku za długoletnią służbę.
Prywatnie biegaczka w każdym terenie i na różne dystanse, co uczy przekraczania kolejnych granic, rozwija wytrwałość i zdolność do pokonywania trudności w każdym aspekcie życia.
Kacper Szymeczko
Jest studentem fizjoterapii oraz przewodniczącym Rady Uczelnianej Samorządu Studentów. Aktywnie angażuje się w działalność naukową i społeczną, pełniąc również funkcję przewodniczącego Koła Naukowego. Jego doświadczenie obejmuje udział w międzynarodowych projektach naukowych, gdzie współpracował z ekspertami z różnych krajów. Od wielu lat działa na rzecz Polskiej społeczności akademickiej i młodych ludzi, pełniąc odpowiednie funkcje w Parlamencie Studentów RP. W poprzedniej kadencji był członkiem Rady Studentów, a obecnie pełni funkcję członka Komisji Rewizyjnej. Jest także wieloletnim członkiem zarządu Forum Uczelni Niepublicznych, gdzie obecnie pełni rolę wiceprzewodniczącego. W swojej działalności łączy pasję do nauki z zaangażowaniem społecznym, organizując warsztaty, konferencje oraz inicjatywy wspierające rozwój studentów. Jego doświadczenie i umiejętności pozwalają mu skutecznie realizować projekty edukacyjne i integracyjne, przyczyniając się do dynamicznego rozwoju środowiska akademickiego.
Zapraszamy uczniów klas maturalnych zdających maturę w roku szkolnym 2024/2025 do udziału w Konkursie!
© Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie Polityka prywatności Administracja stroną
Oprogramowanie do obsługi strony zostało zakupione z Funduszy Europejskich w ramach projektu "KA 2.0 - program rozwoju Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego"